Soutěž Dance World Cup 2016 - národní kvalifikace v německém Selbu - 5 x postup do finále

Ve dnech 12. - 13.2. 2016 se konalo v německém Selbu národní kolo soutěže Dance World Cup (Světový taneční pohár). Jedná se o jednu z nejprestižnějších a nejvíce obsazených tanečních soutěží v uměleckých tanečních disciplínách pro mladé amatérské tanečníky (balet, moderní a současný tanec, jazz a show dance, národní tanec), národních kvalifikací se v loňském roce zúčastnilo cca 18000 tanečníků z 38 zemí světa, finále v Rumunsku pak skoro 3000 soutěžících. Letos se finále koná v létě v Jersey (Normanské ostrovy) a my se v kvalifikaci snažíme na toto finále probojovat. Podmínkou je vždy umístit se v národním kole v dané kategorii do 3. místa a navíc splnit náročný bodový limit (65 bodů) potřebný pro účast ve finále.

Letos jsme se účastnili kvalifikace ve skromnějším složení (3 soutěžící, 6 choreografií), první den soutěžila v kategorii "Jazz / Show dance sóla 10 -13 let" Zuzana Pospíšilová s choreografií "Zloděj (Thief)" a vedla si výborně, svou kategorii vyhrála, získala 73.3 bodů a vybojovala postup do světového finále.

V sobotu pak soutěžila Lucie Kadlecová a Eliška Sukopová a vedly si podobně jako Zuzka výborně.  V kategorii sóla Show Dance 14-17 let  choreografií "Boxer" získala 1. místo a uspěla také v kategorii Moderní tanec sóla 14-17 let s choreografií "So close", se kterou získala 2.místo (tuto choreografii připravila Lucie Mielewzcyková). Eliška Sukopová soutěžila v kategorii Balet sóla 14-17 let s choreografií "Variace Nunné" (připravila Irina Popova) se kterou získala v náročné konkurenci 8.místo a také v kategorii sóla Show Dance s choreografií "Torn" se kterou si vybojovala 3.místo. Obě si pak spolu zatančily ještě duet v kategorii Show Dance s názvem "Mad World" a s tímto duetem získaly 2.místo.

Celkem 5 našich choreografií získalo právo reprezentovat Českou republiku na světovém finále začátkem července v Jersey. Všem soutěžícím gratulujeme, choreografům a trenérům děkujeme za přípravu soutěžících, rodičům za podporu dětí.