Taneční obor

Hlavním cílem

 Taneční obor Hlavní cíl Taneční obor naší školy umožňuje prostřednictvím pohybových a tanečních aktivit komplexně a systematicky rozvíjet žáky po stránce tělesné i duševní. Každému žákovi, podle jeho schopností a zájmu, poskytujeme základy odborného vzdělání, které mu umožní uplatnit se jako tanečník při nejrůznějších neprofesionálních aktivitách, v povoláních, pro která je kultura pohybu vhodným předpokladem, případně pokračovat v dalším studiu směřujícím k profesionálnímu působení.

Vyučovací předměty

KLASICKÁ TANEČNÍ TECHNIKA (BALET)
KLASICKÁ TANEČNÍ TECHNIKA (BALET)

Rozvíjí taneční techniku specifickými prostředky, zdokonaluje pohyby horních a dolních končetin, prohlubuje koordinaci, rovnováhu. Učí pohybové kázni, vytrvalosti a vůli. Po dokonalém zvládnutí klasické techniky lze přistoupit k tanci na špičkách 

MODERNÍ TANEC
MODERNÍ TANEC

Vyučování v duchu současných trendů. Žáci získají dovednosti ve stylech, jako je jazz, lyrický tanec, contemporary, Graham, Horton, Limon 

 GYMNASTIKA
GYMNASTIKA

 Součástí předmětu základní gymnastika je i akrobatická příprava: zpevňovací, odrazová, doskoková, rotační, podporová a rovnovážná.


Základní uměleckou školu navštěvují žáci až po výuce ve své základní škole. Výuka v ZUŠ tedy probíhá v odpoledních hodinách dle individuálních rozvrhů (hra na hudební nástroje). Kolektivní vyučování (hudební nauka, taneční obor, výtvarný obor, herectví) se také uskutečňuje pouze v odpoledních hodinách.

Podstatný rozdíl mezi výukou v základní umělecké škole a nejrůznějšími kroužky zaměřenými na uměleckou činnost je v tom, že ZUŠ je škola, která se řídí školským zákonem. Kroužky mohou započít a ukončit svou činnost v kteroukoliv dobu (do kroužku dítě chodí třeba pouze 3 měsíce). Výuka v ZUŠ není kroužkem, proto školní rok začíná 1. září a končí 30. června. Vzdělávání se uskutečňuje na základě školního vzdělávacího programu (ŠVP).