Soutěž "Taneční korunka Praha 2015", máme 4 medaile

14.-15.11.2015 se konala v Praze soutěž v baletu pro amatérské i profesionální tanečníky "Taneční korunka 2015". Soutěž se liší od jiných, kterých se účastníme, především v tom, že je zde i tzv. povinná část, kdy soutěžící musí předvést, jak jsou na tom se zvládáním baletní techniky. V druhé části soutěže pak předvádí již volnou baletní sestavu podobně jako na jiných soutěžích.

Na této soutěži se nám podařilo vybojovat hned 4 medaile a několik dalších čestných uznání za umístění mezi nejlepšími šesti.

Zlatou medaili získala choreografie "Panenka a pudlík" (Alice Wünschová a Milena Kysučanová) v kategorii duet/trio do 7 let, bronzovou za 3.místo v kategorii skupin do 7 let choreografie "Moji lvíčci" (B.Smutná, L.Gaul, M.Hanáková, M.Pálková, K.Jansens), další 3.místo pak choreografie "Viva pomodoro" (N.Dudriková, P.Dosoudilová, Z.Krudencová, Z.Pospíšilová, A.Koláčková, M.Kysučanová, S.Stepanova, K.Rumpelová, J.Kvapilová, A.Wünschová) v kategorii skupin do 9 let. 3.místo získala také Eliška Sukopová v baletních sólech 16 let a více s choreografií "Variace Nunné"

Čestné uznání za umístění do 6.místa získala v kategorii duet/trio do 9 let choreografie "Nymfy" (Nina Dudriková, Pavlína Dosoudilová a Adéla Procházková), v kategorii duet/trio 10-11 let "Slečna a chuligán" (Zuzana Pospíšilová a Zuzana Krudencová) a také "Bílá a černá labuť" (Anna Koudelková a Nikola Fochrová) a v kategorii skupin 10-11 let choreografie "Canon" (Anna Koudelková, Nikola Fochrová, Kristýna Nevrlá, Adéla Pravdová, Jana Kvapilová). V kategorii sóla nad 16 let získala čestné uznání také Eliška Holčapková s choreografií "Anna Karenina".

Uvedené choreografie připravila Irina Popova s vyjímkou "Moji lvíčci" a "Anna Karenina" (Eliška Holčapková) a "Bílá a černá labuť. Všem gratulujeme a děkujeme trenérům za přípravu a rodičům za podporu dětí.