Soutěže Pardubická Arabeska 2015

V sobotu 11.4. 2015 se konala asi nejlépe obsazená soutěž v klasickém baletu pro mladé amatérské tanečníky, Pardubická Arabeska, již 11.ročník. Účastní se jí ty nejlepší školy z celé České republiky. Soutěží se v sólech a v kategorii duet/trio/kvartet, v každé kategorii je několik desítek tanečníků. Nám se podařilo vybojovat jednu medaili, a to za skvělé 3.místo v kategorii 10-11 let duet/trio/kvartet, a to choreografii "Snow Queens" gratulujeme.

I další naši zástupci si vedli velmi dobře, např. v sólech 10-11 let skončila na 6. místě A.Koudelková (celkem 31 soutěžících), v kategorii duet/trio/kvartet do 9 let skončila choreografie "Sabotier" - A.Wunschová, L.Pravda na 5.místě, hned za nimi na 6.místě pak "Perly" - N.Dudriková, P.Dosoudilová (celkem zde bylo 19 soutěžících), v sólech 17 a více let skončila na (15 soutěžících), v sólech do 9 let skončila na 10.místě A.Wunschová (30 soutěžících). Tito i další naši soutěžící předvedli výkony, na kterých bylo vidět neustálé zlepšování, tak jen tak dále a hodně štěstí do dalších soutěží, které nás ještě čekají. Kompletní výsledky zde.

Děkujeme všem soutěžícím a Irině Popové (která je na soutěž připravila a vymyslela všechny choreografie) za výbornou reprezentaci školy, rodičům a dalším rodinným příslušníkům za podporu soutěžících.