Soutěž Pardubická Arabeska 2016


V neděli 3.4. 2016 jsme se zúčastnili soutěže v klasickém tanci Pardubická Arabeska (již 12.ročník). Soutěží se zde pouze v baletu, kromě věku se kategorie dělí na jednotlivce a duet/trio/kvartet (nejsou zde skupiny). Soutěž bývá tradičně výborně obsazena, scházejí se zde nejlepší amatérští tanečníci v baletu z celé České republiky.

Medaili se nám tentokrát získat nepodařilo. Nejblíž v jednotlivcích k ní měla Eliška Sukopová s choreografií "Variace Nunné" (připravila Irina Popova), která ve své kategorii 14-16 let skončila na krásném 5.místě a k medaili jí chyběly 2 body (celkem v této kategorii bylo 20 tanečníků). V kategorii jednotlivců 10-11 let pěkného umístění dosáhla Jana Kvapilová s choreografií "Popelka" (připravila Eliška Holčapková), která skončila na 9.místě (celkem 30 tanečníků), v kategorii 12-13 let byla Anna Koudelková s choreografií "Maritza" (připravila Irina Popova) na 8.místě (23 tanečníků).

V kategorii duet/trio/kvartet 12-13 let unikla medaile těsně choreografii "Canon" (Anna Koudelková, Nikola Fochrová, Kristýna Nevrlá, Adéla Pravdová), holky skončily na 4.místě 1 bod za medailí (celkem 11 choreografií), choreografii připravila Irina Popova.

Kompletní výsledky ke stažení zde.

Děkujeme všem tanečníkům za jejich výkony, trenérům za přípravu dětí, rodičům a dalším rodinným příslušníkům za podporu.