Soutěž Dance World Cup 2015 - národní

V pátek a v sobotu 20-21.2.2015 se naše škola zúčastnila celonárodního kola soutěže Dance World Cup (Světový taneční pohár) v německém Selbu. Jedná se asi o nejprestižnější a nejvíce obsazenou taneční soutěž v uměleckých tanečních disciplínách pro mladé amatérské tanečníky (balet, moderní a současný tanec, jazz a show dance, národní tanec), loňský rok se národních kvalifikací zúčastnilo cca 18000 tanečníků z 38 zemí světa, finále v Portugalsku pak cca 3000 soutěžících. Letos se finále koná v létě v Rumunsku a my jsme se v kvalifikaci snažili na toto finále probojovat. Podmínkou je vždy umístit se v národním kole v dané kategorii do 3. místa a navíc splnit náročný bodový limit potřebný pro účast ve finále.
A můžeme říct, že jsme byli velmi úspěšní, protože se celkem 10 našich choreografií probojovalo do světového finále v Rumunsku (víc neměla žádná jiná škola z ČR, další 2 školy měly ale stejný počet postupujících choreografií jako my, z hlediska počtu prvních míst byla naše škola druhá nejúspěšnější z ČR).
V kategorii do 9 let postoupili:
Alice Wunschová - 1.místo v kategorii moderní tanec sóla s tancem "Oh la la" (choreografie Irina Popova)
Skupina "Školačky" - 1.místo v kategorii skupiny moderní tanec (choreografie Ondřej Bernkopf)
V kategorii 10-13 let postoupili:
Anna Koudelková - 1.místo v kategorii jazz/show dance sóla s tancem "Hello Dolly" (choreografie Irina Popova)
Duet "Happy skeletons"(Nikola Fochrová, Anna Koudelková) - 2.místo v kategorii duet/trio jazz/show dance
Skupina "Bílá kočka, černý kocour" - 1.místo v kategorii skupin jazz/show dance" (choreografie Irina Popova)
Skupina "Same but different" - 1.místo v kategorii skupin moderní tanec (choreografie Ondřej Bernkopf)
V kategorii 14-17 let postoupili:
Eliška 1.místo v kategorii jazz/show dance sóla s tancem "Radioactive" (choreografie Eliška Sukopová, Irina Popova)
 2.místo v kategorii jazz/show dance sóla s tancem "Alice in Wonderland"
Eliška Sukopová - 3.místo v kategorii moderní tanec sóla s tancem "Secrets" (choreografie Jana Baranová)
V kategorii nad 18 let postoupila:
2.místo v kategorii moderní tanec sóla s tancem "Please don't go" 

Děkujeme všem soutěžícím za jejich výkony a reprezentaci naší školy i města Olomouc, trenérům (choreografům) za vymyšlení choreografií a přípravu soutěžících a rodičům i dalším rodinným příslušníkům za podporu dětí.