Ze soutěže Ostravská pyramida si vezeme 13 medailí

7.6.2015 se konal čtvrtý ročník soutěže "Ostravská Pyramida". Soutěžilo se zde v mnoha různých tanečních stylech, jednotlivci, duet/trio i skupiny do 10-ti tanečníků. Našim zástupcům se velmi dařilo, především v sólových kategoriích a v kategoriích duet/trio.

V sólových kategoriích  choreografií "Krakowiak" ve smíšené kategorii "národní/etnický tanec + belly dance" 13-15 let, získala také výborné 3.místo s baletní choreografií "D'Artagnanova dcera" ve smíšené kategorii "balet/modern dance/jazz dance 13-15 let" a i se svým třetím sólem "Alice in Wonderland" získala medaili za 3.místo v kategorii "Show dance 13-15 let". V baletních sólech 9-12 let získala 1.místo Anna Koudelková ("Walpurgis Night"), 2.místo Jana Kvapilová ("Mary Poppins") a 3.místo Kristýna Nevrlá ("Serenáda"). Ve smíšené kategorii "balet/show dance, akrobatic dance do 7 let" získala krásné 2.místo Beata Smutná ("Malá klaunice"). A medaili za 3.místo získala ve smíšené kategorii "balet, jazz dance, modern dance 16-24 let" i  choreografií "Na place".

V kategorii duet/trio skvěle uspěly všechny naše choreografie, úžasné 1.místo v kategorii show dance 9-12 let získal duet "Happy Skeletons" (Anna Koudelková, Nikola Fochrová), mezi devíti duety si musely vybojovat nejprve postup do čtyřčlenného finále a ve finále znovu zabojovat o medaile. To se jim podařilo výborně a porazily mimo jiné i 3 choreografie ze školy Radost Impuls Bohumín a oplatily jim tak výsledek z nedávného Mistrovství ČR.

Dařilo se ale i dalším našim duetům, vítězství ve smíšené kategorii "balet/modern dance 9-12 let" získaly Pavlína Dosoudilová a Nina Dudriková s choreografií "Dvě perly", 3. místo ve stejné kategorii získaly Anna Koudelková, Nikola Fochrová a Kristýna Nevrlá s choreografií "Snow Queens" (i v této kategorii si musely poradit ze silnými soupeři mimo jiné z Radost Impuls Bohumín). Medaili za 3.místo v silně obsazené kategorii show dance duet/trio 13-15 let získaly i choreografií "Spies". A také náš pátý duet skvěle uspěl,  získaly 1.místo v kategorii "duet/trio Modern dance 16-24 let".

V kategorii skupin jsme sice za medailí těsně zaostali, ale 4.místo choreografie "Same but different" (A.Koudelková, N.Fochrová, K.Nevrlá, A.Pravdová, J.Kvapilová, L.Ptáčková) v moderním tanci skupin 9-12 let a 5.místo choreografie "Bílá kočka, černý kocour" (A.Koudelková, N.Fochrová, K.Nevrlá, A.Pravdová, J.Kvapilová, L.Ptáčková, Z.Krudencová, A.Koláčková, N.Dudriková, P.Dosoudilová) v jazz dance skupin 9-12 let nebylo ve velmi silné konkurenci zklamáním.

Děkujeme opět všem soutěžícím za výborné výkony a skvělou reprezentaci naší školy. Soutěže se účastnily i jedny z nejlepších škol (především v moderním, jazzovém tanci a show dance) jako jsou Radost Impuls Bohumín, Akcent Ostrava, Besta Chrudim a mnoho dalších, tak nebylo jednoduché tak výborných výsledků dosáhnout. Děkujeme také trenérům za vymyšlení choreografií a přípravu soutěžících, poděkování si zaslouží především Irina Popova,. Děkujeme také rodičům a dalším rodinným příslušníkům za podporu dětí i celé naší školy.