Máme 7 medailí ze soutěže "Na špičkách Brno 2016"


Ve dnech 30.4.-1.5.2016 se v Brně v Divadle Radost konal 2.ročník taneční soutěže "Na špičkách", kterého se účastnilo 36 škol, kromě ČR i z Rakouska a Slovenska. Jedná se o soutěž pro amatérské tanečníky, soutěží se v baletu, ti "starší" (od 12 let výše) take v moderním uměleckém tanci (contemporary dance).

Naše škola se zde rozhodně neztratila, patřila k nejúspěšnějším, získali jsme celkem 7 medailí, z toho 2 zlaté, jednu stříbrnou a 4 bronzové (a k tomu několik dalších umístění těsně za medailí).

V kategorii balet do 7 let získala naše skupina s choreografií "Moji lvíčci" (B.Smutná, M.Pálková, M.Hanáková, L.Gaul, K.Janssens) 2.místo (choreografii připravila Eliška Holčapková), v této věkové kategorii do 7 let pak v baletních sólech získala 3.místo Alice Wünschová s choreografií "Popelka" (připravila Irina Popova).

V kategorii do 9 let těsně unikla medaile duetu "Panenka a pudlík" (M.Kysučanová, A.Wünschová), když holky skončily na 4.místě (choreografii připravila Irina Popova).

V kategorii 12-13 let získala 1.místo Anna Koudelková v kategorii sóla moderní tanec (contemporary dance) s choreografií "When we were young". Dále získaly Anna Koudelková a Nikola Fochrová 3.místo v baletní kategorii duet/trio 12-13 let s choreografií "Poslední kousnutí" . 3.místo získala v této věkové kategorii (moderní tanec - contemporary dance) i naše skupina "Životní boje"  skupinu Další medaile nám v této věkové kategorii těsně unikly, když skupina "Canon" (A.Koudelková, N.Fochrová, K.Nevrlá, J.Kvapilová, A.Pravdová) skončila na 4.místě (choreografii připravila Irina Popova) a Anna Koudelková v silně obsazených baletních sólech s choreografií "Maritza" (připravila Irina Popova) skončila na 5.místě.

Velmi se nám dařilo i ve starší kategorii 14-16 let, zde Eliška Sukopová získala 1.místo v kategorii sóla moderní tanec (contemporary dance) s choreografií "Torn" 3.místo ve stejné kategorii (celkem zde bylo 15 choreografií, i "moderna" byla velmi dobře obsazená) pak získala  choreografií "So close" (připravila Lucie Mielewczyková). Elišce Sukopové se podařilo v této věkové kategorii uspět i v baletních sólech, získala zde ve velmi silně obsazené kategorii krásné 5.místo s choreografií "Variace Nunné" (připravila Irina Popova).

Moc děkujeme všem soutěžícím za jejich výkony, trenérům za přípravu choreografií a dětí na soutěže, rodičům a dalším rodinným příslušníkům za podporu. Zvláštní poděkování pak Elišce Holčapkové, která v době nepřítomnosti vedoucí Iriny připravovala závěrečné zkoušky dětí na tuto soutěž.