Sem vložte podnadpis

Reprezentovali jsme naší školu, město i ČR na Světovém tanečním poháru (Dance World Cup) Bukurešti 2015

Ve dnech 27.6.-4.7.2015 se konala v rumunské Bukurešti soutěž mladých amatérských tanečníků Dance World Cup (Světový taneční pohár), asi nejlépe obsazená soutěž tohoto druhu v uměleckých tanečních disciplínách (balet, jazz/show dance, moderní a současný tanec, ale i step nebo např. zpěv + tanec). Finále soutěže se účastní více jak 2800 tanečníků ze skoro 30-ti zemí. Účast ve finále si tanečníci museli vybojovat v národních kvalifikacích, kterých se účastnilo více jak 15000 tanečníků. Naše škola se účastnila kvalifikace v německém Selbu v únoru 2015 a celkem 10 našich choreografií postoupilo do světového finále.

Finále v Rumunsku se nakonec účastní 8 choreografií. V sobotu 27.6. jsme se účastnili slavnostního zahájení soutěže, kdy nejprve šel průvod reprezentací jednotlivých zemí velkým parkem v Bukurešti a slavnostní zahájení pak probíhala ve sportovní hale. Zde byly nejprve představeny reprezentační týmy jednotlivých zemí, spolu s vlajkonošem šli obvykle 2 vybraní zástupci za danou zemi. Protože jsme na kvalifikaci patřili mezi 3 nejlepší školy, z naší školy byla vybrána jako zástupce České republiky Alice Wünschová. Po slavnostním představení zemí pak všichni zhlédli slavnostní program připravený rumunskými pořadateli (ukázky národních tanců, baletu, gymnastiky, muzikálu apod.).


Soutěžit jsme začali v pondělí 29.6., ve všech kategoriích byla obrovská konkurence a minimálně 20 choreografií.

První přišla na řadu "Happy Skeletons" (tančí Anna Koudelková, Nikola Fochrová) v kategorii "Jazz / Show dance duet / trio 10-13 let" a vedli se velmi dobře, když nakonec naše tanečnice ve velké konkurenci skončily na pěkném 11.místě (z 27 soutěžících).

Dále soutěžila šestiletá Alice Wünschová s choreografií I.Popové "Oh La La" v kategorii sóla moderní tanec do 9 let, proti starším a zkušenějším soupeřkám to měla těžké, ale zatančila pěkně a skončila nakonec na 15.místě.

Pak přišly na řadu naše skupiny, nejprve choreografie O.Bernkopfa "Same but different" (tančí A.Koudelková, N.Fochrová, A.Pravdová, L.Ptáčková, K.Nevrlá, J.Kvapilová) v kategorii "Moderní tanec skupiny 10-13 let" a podařilo se jim vybojovat ve velké konkurenci 13.místo, když porazily spoustu soupeřů.


Po nich přišly na řadu ty mladší, s choreografií O.Bernkopfa "Školačky" (tančí A.Wünschová, A.Procházková, N.Dudriková, A.Koláčková, P.Dosoudilová, E.Kremplová, Z.Krudencová, Z.Pospíšilová) v kategorii "Skupiny moderní tanec do 9 let", bylo z toho nakonec 19.místo, ostatní měli přece jen náročnější choreografie, ale i tak nebyly holky zdaleka poslední.

Poslední v tento den tančila Anna Koudelková choreografii I. Popové "Hello Dolly" v kategorii "Sólo Jazz/Show Dance 10-13 let" a umístila se ve velké konkurenci na velmi pěkném 9.místě a dosáhla cenného umístění v první desítce.


 Další naše choreografie "Bílá kočka černý kocour" (vytvořila I. Popova) soutěžila v úterý 30.6., holky se snažily, ale starším a technicky vyspělejším soupeřkám tak úplně konkurovat nedokázaly. Skončily na 19.místě, ale několik soupeřů nechaly ještě za sebou.

Veškeré tance jsou k dispozici zdarma na internetu, na stránkách www.dwcworld.com vpravo nahoře odkaz "Live streaming".

Fotografie budou postupně přibývat ve "Fotogalerii" na těchto stránkách.

Děkujeme všem soutěžícím za předvedené výkony, trenérům za vymyšlení choreografií a přípravu soutěžících, rodičům a dalším rodinným příslušníkům za podporu.

V některých kategoriích jsme čekali lepší výsledky, ale tak to na soutěžích někdy chodí, porotci někdy více ocení to, v čem jsou naše přednosti (choreografie, originalita), jindy se více zaměří na oblasti, kde máme přece jen ještě slabiny (technika, sehranost ve skupinách). Toto musí být pro nás poučení pro další práci a stanovování priorit. Nic to ale nemění na faktu, že jsme byly jediná škola z našeho kraje, která město i kraj reprezentovala i na tak velké světové soutěže a už samotný fakt, že jsme se sem v tak velkém počtu kvalifikovali, je velkým úspěchem.

Ostatně celá naše úspěšná soutěžní sezóna, kdy jsme získali na soutěžích více jak 50 medailí, je toho jasným důkazem. Tento rok škola udělala obrovský posun vpřed. Teď je důležité, abychom se i nadále posouvali dále a zaměřili se na oblasti, kde máme ještě rezervy