Soutěž tanečních skupin Czech Dance Masters - regionální kolo Olomouc


V sobotu 2.4.2016 se v olomoucké hale UP konalo regionální kolo pro Olomoucký a Zlínský kraj soutěže Czech Dance Masters, což je taneční soutěž skupin kterou organizuje CDO (Czech Dance Organization - Česká taneční organizace). CDO má licenci od mezinárodní taneční organizace IDO (International Dance Organization) pořádat oficiální mistrovství republiky v mnoha tanečních disciplínách s právem nominovat na světové a evropské šampionáty.

Momentálně probíhají soutěže tanečních skupin, vždy nejprve regionální kola, z těchto se postupuje do dvou Zemských kol (Morava a Čechy) a z těchto nejlepších 15 skupin (9 za Čechy a 6 za Moravu) v každé disciplíně postupuje do celostátního kola.

Regionálního kola skupin v Olomouci se za naši školu zúčastnila jen jedna skupina, a to v kategorii "Hobby ART Mini Formace" choreografie "Moji lvíčci" (tančí B.Smutná, M.Pálková, M.Hanáková, L.Gaul, K.Janssens), choreografii připravila Eliška Holčapková. Naše tanečnice si vybojovaly 3.místo a postoupily do Zemského kola, které se koná v Bohumíně 7.5.2016.

Kompletní výsledky soutěže zde (každý rozhodčí vždy určuje přímo pořadí a podle toho se pak určí celkové pořadí, naše skupina byla u celkem pěti rozhodčích 2 x na 1.místě a 3 x na 3.místě).