Velmi úspěšně jsme reprezentovali ČR na mezinárodní soutěži Vienna Dance Open

V sobotu 27.2.2016 jsme se zúčastnili otevřené mezinárodní taneční soutěže v rakouské Vídni "Vienna Dance Open".

Jedná se o soutěž v mnoha tanečních disciplínách, vedle uměleckých disciplín (např. balet, moderní tanec a současný tanec - contemporary, jazzový tanec, ART show) se zde tančí i další styly (hiphop, street, národní tanec apod.). Převažují ale umělecké disciplíny. Soutěž již má víceletou tradici a i letos se zúčastnilo jen z Evropy více než 10 států (mimo jiné např. Itálie, Rusko, Rumunsko, Bulharsko, Rakousko, Srbsko a další), Českou republiku zde reprezentovalo několik škol (které známe např. ze soutěží CDO - Czech Dance Organization), početnou výpravu zde ale měla např. reprezentace Egypta.

Soutěž se konala v kongresových prostorech vídeňského hotelu Pyramide. Protože se přihlásilo velké množství tanečníků, soutěžilo se od ranních až do pozdních večerních hodin na třech tanečních pódiích současně (na jednom ti malí do cca 8,5 let, na druhém dětská věková kategorie cca 8,6 -12,5 let a na třetím ti starší od 12,6 let výše.

Naše škola na této soutěži výborně reprezentovala Českou republiku (z českých škol jsme byli suverénně nejúspěšnější), ale i město Olomouc a Olomoucký kraj.

Do soutěže jsme přihlásili rekordních 34 choreografií (využili jsme jak nové z letošního roku, tak některé úspěšné z minulého školního roku) a posbírali velké množství medailových umístění.

Skvěle si vedli naši nejmenší, v nejmladší kategorii "Baby" do 5,5 let získala 1.místo v kategorii balet sólo Michaela Hanáková s choreografií "My Fairytale" a 1.místo v kategorii "Art Show" získala Lilly Gaul s choreografií "Illusion". Obě choreografie dětem připravila Eliška Holčapková.

V kategorii "Mini 5,6 - 8,5 let" jsme získali další skvělá umístění, 2.místo v baletních sólech vybojovala Alice Wünschová s choreografií "Popelka" (připravila Irina Popova), na 5.místě zde skončila Michaela Pálková s choreografií "Stars and Stripe" a na 7.místě Beata Smutná s choreografií "Western Girl"), obě choreografie připravila Eliška Holčapková. Další 2.místo si Alice Wünschová vybojovala v kategorii "ART show" s choreografií "Little Wednesday" (připravila Irina Popova), ve stejné kategorii skončila na 5.místě Kristelle Janssens s choreografií "I can do that" (připravila Eliška Holčapková).

Ve stejné věkové kategorii jsme ale vybojovali i dvě vítězství, a to za 1. místo v kategorii baletních duetů Milena Kysučanová a Alice Wünschová za choreografii "Panenka a pudlík" (choreografii připravila Irina Popova) a 1.místo vybojovala v kategorii baletních skupin také sestava "Moji lvíčci" (B.Smutná, M.Hanáková, M.Pálková, K.Janssens, L.Gaul), choreografii připravila Eliška Holčapková.

V dětské věkové kategorii (8,6 - 12,5 let) byla konkurence ještě náročnější než u těch menších, ale i tak jsme dokázali vybojovat medaile i další pěkná umístění. V sólových kategoriích zde nejlépe uspěla Anna Koudelková, která získala 5.místo (mezi 18-ti soutěžícími) v kategorii "moderní a současný tanec" s choreografií "Whene we were young" (připravil František Topič). Nikola Fochrová ve stejné kategorii skončila s choreografií "Queen of Hearts" (připravila Eliška Holčapková) na 11.místě. V baletních sólech, kde bylo 27 soutěžících, si nejlépe vedla Jana Kvapilová, která skončila s choreografií "Popelka" (připravila Eliška Holčapková) na 10.místě. V kategorii "jazzový tanec" skončila Zuzana Pospíšilová s choreografií "Zloděj" na 8.místě.

Více se nám dařilo ve stejné věkové kategorii v části duet/trio, kde jsme opět sbírali medaile. 2.místo (mezi 8-mi duety) v kategorii "ART show" vybojoval náš duet Anna Koudelková, Nikola Fochrová s choreografií "Happy Skeletons" , 3.místo v baletních duetech vybojovaly opět Anna Koudelková, Nikola Fochrová s choreografií "Duel labutí" . Ve stejné kategorii skončily na 5.místě Pavlína Dosoudilová s Ninou Dudrikovou s choreografií "Dvě perly" (připravila Irina Popova) a na 7.místě Anna Koudelková, Nikola Fochrová a Kristýna Nevrlá s choreografií "Snow Queens" (připravila Irina Popova), celkem zde bylo 15 duetů/trií).

Dařilo se nám v této věkové kategorii i mezi skupinami. 2.místo vybojovala v kategorii "moderní a současný tanec" skupina "Same but different" (A.Koudelková, N.Fochrová, K.Nevrlá, J.Kvapilová, A.Pravdová, L.Ptáčková), připravil Ondřej Bernkopf, v baletních skupinách 3.místo získala choreografie "It's raining" (A.Koudelková, N.Fochrová, J.Kvapilová, K.Nevrlá, A.Pravdová, L.Ptáčková, P.Dosoudilová, N.Dudriková), připravila Irina Popova. V kategorii "Open - volný tanec" pak 3.místo získala skupina "Viva pomodoro (N.Dudriková, P.Dosoudilová, Z.Krudencová, Z.Pospíšilová, A.Koláčková, K.Rumpelová, J.Kvapilová, M.Kysučanová, A.Wünschová), připravila Irina Popova. V kategorii velkých baletních formací (11 tanečníků a více) získala naše "Chopiniana (N.Dudriková, P.Dosoudilová, Z.Krudencová, Z.Pospíšilová, A.Koláčková, K.Rumpelová, A.Pravdová, L.Ptáčková, A.Koudelková, K.Nevrlá, M.Kysučanová) 2.místo

V kategorii "sóla ART show" si mezi 8-mi soutěžícími vybojovala s vlastní choreografií "Boxer" 2.místo, v kategorii sóla moderní a současný tanec si mezi 20-ti soutěžícími musela nejprve vybojovat účast v osmičleném finále, což se jí podařilo a ve finálovém kole pak vybojovala s choreografií "So close" (připravila Lucie Mielewczyková) výborné 4.místo.

V kategorii nad 16,5 let jsme měli také jednu zástupkyni, Eliška Holčapková s vlastními choreografiemi "Anna Karenina" a "Village Life" získala 6.místo v baletních sólecha 12.místo v moderním a současném tanci.

Děkujeme všem za taneční výkony a vzornou reprezentaci školy, trenérům za přípravu dětí a rodičům za podporu.