Dosáhli jsme skvělých výsledků a dovezli 13 medailí z mezinárodní soutěže Hradecká Odette

Ve dnech 8.-9.5. 2015 se konal již 9.ročník mezinárodní soutěže pro amatérské tanečníky v klasickém a moderním tanci. Podařilo se nám zde dosáhnout ve velké konkurenci cca 35 škol z Česka, Slovenska a Polska skvělých výsledků a dovezli jsme 13 medailí a k tomu dalších 5 čestných uznání (za umístění na 4.-6. místě).

V pátek se konala soutěž v moderním tanci (v jeho uměleckých formách, tedy contemporary, jazz apod.), kategorie byly rozděleny podle věku a dále rozděleny na kategorii "sólo/duet/trio" a kategorii "skupiny".

V kategorii sólo/duet/trio do 9 let získala 3.místo Alice Wünschová s choregrafií "Oh la la" a na 5.místě skočilo trio "Swing baby" (J.Kvapilová, Z.Pospíšilová, Z.Krudencová), obě připravila I.Popova (celkem zde bylo 11 choreografií).

V kategorii sólo/duet/trio 10-11 let získala 2.místo Anna Koudelková s choreografií "James Bond" (připravila I.Popova), na 3.místě skončil duet "Happy Skeletons" (A.Koudelková, N.Fochrová) a na 5.místě Zuzana Pospíšilová s choreografií "Krádež roku" , na 7.místě Nikola Fochrová s choreografií "Čarodějka" (připravila I.Popova), celkem zde bylo 11 choreografií
V kategorii sólo/duet/trio nad 16 let získal duet "Home again"  2.místo  choreografií "Please don't go" 3.místo celkem zde bylo 9 choreografií.

V kategorii skupiny 10-11 let skončila naše choreografie "Bílá kočka černý kocour" na 2.místě (připavila I.Popova) a choreografie "Same but different" na 3.místě (připravil O.Bernkopf), celkem zde bylo 8 choreografií.

V kategorii sólo/duet/trio 12-13 let získala 4.místo naše choreografie "Spies" (D.Smidová, L.Kadlecová), celkem zde bylo 12 choreografií.

V kategorii sólo/duet/trio 14-16 let získala 3.místo  choreografií "Alice in Wonderland" , 5.místo Eliška Sukopová s choreografií "Secrets" (připravila J.Baranová), celkem zde bylo 14 choreografií.

V kategorii sólo/duet/trio nad 16 let získal duet "Home again"  2.místo a  choreografií "Please don't go" 3.místo celkem zde bylo 9 choreografií

Celkem tedy za první den (moderní tanec) 8 medailí. Sice se nám nepovedla žádná zlatá, ale co do počtu medailí jsme byli první den nejúspěšnější škola !

Druhý den, v sobotu, se soutěžilo v klasickém tanci (baletu), kategorie zde byly rozděleny opět podle věku a dále rozděleny na kategorii "sólo", "duet/trio" a kategorii "skupiny".

V kategorii sóla do 7 let získala 2.místo Alice Wünschová s choreografií "Kočička" (připravila I.Popova, celkem zde bylo 17 choreografií).

V kategorii duet/trio 8-9 let získal 3.místo náš duet "Dvě perly" (N.Dudriková, P.Dosoudilová), připravila I.Popova, celkem zde bylo 17 choreografií.

Špatně jsme si nevedli ani v kategorii skupin 8-9 let, kde jsme obsadili 7.místo ("Spící krasavice") a 10.místo ("Sněženky"), celkem zde bylo 17 choreografií.
V kategorii sóla 10-11let získala 2.místo Anna Koudelková s choreografií "Walpurgis Night", kterou jí připravila I.Popova, celkem zde bylo 31 choreografií
V kategorii skupin 10-11 let získala 3.místo choreografie "Snow Queens" (A.Koudelková, N.Fochrová, V.Ditmarová, K.Nevrlá), připravila I.Popova, celkem 11 choreografií.
V kategorii sóla 14-16 let získala 4.místo a choreografií "Mušketýrka", připravila I.Popova, celkem zde bylo 24 choreografií
V kategorii sóla nad 16 let získala 3.místo a choreografií "Na place", připravila  zde bylo 15 choreografií.

Druhý den jsme přidali dalších 5 medailí i jedno výborné 4.místo, vše v kategoriích, kde byla velká konkurence toho nejlepšího z ČR i několika škol ze zahraničí. I zde jsme z hlediska počtu získaných medailí patřili mezi nejlepší školy. Podle počtu medailí za oba dny byla jen jedna škola z cca 35-ti lepší než my !

Děkujeme všem soutěžícím za výborné výkony, gratulujeme oceněným, ale i dalším, kteří sbírají zkušenosti a zážitky, např. naši nejmenší (5-6 let), B.Smutná, M.Hanáková, M.Pálková, L.Gaul. Moc děkujeme trenérům za přípravu soutěžících a vytvoření choreografií (především Irina Popova a Ondřej Bernkopf). Samozřejmě děkujeme i rodičům a dalším rodinným příslušníkům za podporu dětí.

Znovu jsme dokázali, že i když nemáme zatím tréninkové a další podmínky jako některé jiné školy, dokážeme se jim nejen vyrovnat, ale v mnohém je i překonat.